125 kHz RFID kart TK4100 - Proximity Kart


Uzun yıllardan bu yana Personel Devam Takip Sistemlerinde (PDKS) geçiş kontrol sistemlerinde kullanılan basit , kolay kullanıma sahip, en popüler ve en ekonomik Read-Only RFID kart. TK4100 en temel tip Read-Only, 125 kHz RFID kart olup Geçiş Kontrol, PDKS vb. tanımlama sistemlerinde kullanılan benzersiz seri numarasına sahip akıllı karttır. Göstergeç kart olarak da bilinir. Proximity Kart fiyatları hakkında bilgi almak ve proximity kart numune isteğinde bulunmak için 0232 386 0333 den bilgi alabilirsiniz.

Proximity Kartlar stoklarımızda bulunmaktadır ve aynı gün kargo ile adresinize teslim edilmektedir. İstenildiği takdirde proximity kart baskılı olarak da üretilebilmektedir. Baskılı proximity kart siparişi vermek örnek kart numunesi almak için iletişime geçebilirsiniz. Firma logonuzu göndererek ücretsiz tasarım ve proximity kart numunesi alabilirsiniz. Proximity Kart fiyatları baskı çeşitleri ve adetine göre değişiklik gösterdiği için müşteri temsilcilerimizle iletişim kurarak teklif isteyebilirsiniz.


Proximity Kart Geçiş Sistemlerinde Kullanılan

Temassız ve Akıllı Bir Karttır. 


Proximity kart geçiş sistemlerinde kullanılan akıllı bir karttır. Kredi kartı boyutlarında ve kalınlığında olan proximity kartların her iki yüzüne de termal baskı yapılabilmektedir.  Sürtünmeden etkilenmez. Personel geçişlerinin seri ve sorunsuz sağlanmasını mümkün kılar. Proximity kartın kart okuyucuya fiziksel temas etmesine gerek yoktur. Proximity kartların etki alanı 0-10 cmdir. Proximity kartları ile cüzdandan, cepten, çantadan rahatlıkla okutma yapabilirsiniz. Proxy kart olarak da tanımlanan bu kartların maliyeti oldukça ucuz olup her türlü işletme için cazip gelmektedir. En uygun Proximtiy kart fiyatı için teklif isteyebilir baskılı proximity kart siparişi verebilirsiniz. 

Proximity Kart Teknik Özellikleri

 

Üretici Mango veya Fudan Microelectronics

 RF Protokol: TK4100

 Frekans: 125 kHz

 Memory: 64bit - Read only memory

 Modulation: ASK

 Okuma Mesafesi : Min 2-3 cm

 Ölçüler : CR80 (85,60 x 53,98 mm)

 Kalınlık : 0,84 mm

 Malzeme : PVC

 Baskı Seçenekleri : Thermal Baskı, Re-transfer baskı vb. 

 Paket İçeriği: 200 Adet/Kutu

RFID Bileklik Kol Bandı

 

Proximity (125 Khz) - Mifare/Fudan (13,56 Mhz)

Temic 5577. 

İstenilen renk ve ebatta

 

RFID Anahtarlık / Göstergeç

 

Proximity (125 Khz) - Mifare/Fudan (13,56 Mhz)

Temic 5577. 

İstenilen renk ve şekilde

 


Kart Yapım Malzemeleri

Empty Leg Flights

RFID INLAY 

A4 - A3 SIZE PRELAMINED RFID INLAY

TK 4100 - FM1108 - TKS50 - 5577

Group charter flightsPVC SHEETS

PVC

INKJET (FOR EPSON - HP) / LASER (KONICA MINOLTA)

HP INDIGO

 

PVC SHEETS / GOLD / SILVER WHITE / OVERLAY

INKJET (FOR EPSON - HP) / LASER (KONICA MINOLTA)

HP INDIGO


RFID Kartlar

 

 

RFID , ingilizce RADIO FREQUENCY IDENTIFICATION açılımının kısaltmasıdır. Radyo frekansı ile haberleşen ve içinde bilgi depolayabilen chip teknolojisi olarak da tanımlanabilir. Chip’ in kullandığı frekansa, hafızaya, haberleşmede kullanılan protokole ve ürünün şekline göre çok farklı RFID tipleri vardır. Bir RFID ürünü kart şeklinde olabileceği gibi, disk, tüp veya herhangi bir geometride de olabilir. Disk şeklinde olanları TAG olarak adlandırılmıştır. Bilgi alışverişi sırasında tamamen radyo frekansı kullanıldığı için temassız kontrol sistemi olarak da bilinmektedir. Bugün bilgi depolayabilen tanımlama için teknolojinin ulaştığı son noktadır.

 


RFID Kartlar


RFID teknolojisine sahip ürünler pasif ve aktif olmak üzere 2 temel sınıfa ayrılır. Pasif tipteki ürünlerin içinde bir pil kaynağı yoktur. Gerekli enerjyi kendilerini okuyan cihazların antenlerinden dolayı oluşan elektrik alanından elde ederler. Bu yüzden ömürleri yaklaşık 100 yıl gibi uzun bir süredir. Ancak okuma mesafeleri kullanılan frekansa da bağlı olarak oldukça kısadır. Aktif ürünler ise enerji elde etmek için dahili bir enerji kaynağı bulundurur. Bu kartların ömürleri genelde 5-10 yıl civarındadır. Ancak okuma mesafeleri daha uzundur. Ülkemizde otoyollarda kullanılan OGS sistemi aktif, KGS sistemi ise pasif ürün grubuna ait birer örnektir. RFID teknolojisi bugün tüm dünyada yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Personel kontrolü, ürün ve hayvan takibi, güvenlik bunlardan sadece birkaçıdır. RFID kartların yüksek güvenliğe sahip olanları Dünya’da kimlik kartı ve kredi kartı olarak da kullanılmaktadır.


Proximity Kartlar Hakkında Sık Sorulan Sorular

Akıllı Proximity Kart Nedir?

 

Akıllı kart; standart kredi kartı boyunda olmakla beraber manyetik şerit yerine, kart içine gömülü bir mikro bilgisayarı vardır. Akıllı kartların üzerindeki mikro bilgisayar, bilgi işler ve depolar. Bu bilgiler fiziksel bir güvenlik altında işlem görür.

 

Akıllı Kart Kullanım Alanları

Finans

Finans sektöründe kullanılan manyetik bantlı banka kartları ve kredi kartları 1 Ocak 2005 tarihine kadar EMV’nin şartları gereği akıllı kart formatında olmalı. Finans kuruluşlarının akıllı kart edinimi 2 biçimde olabilmektedir

E-pursen (e-cash) kart

Akıllı banka ve kredi kartları

Sağlık

Birçok ülke, milli sağlık “health care” sistemlerinde akıllı kart kullanımı ile “fround” engellemek ve maliyetler düşürmek için sağlık sistemlerini yeniden yapılandırmaktadır.

IT (Secure E-business)

Sanal dünyanın gelişiminin önündeki en büyük engel olan “güvenliğin” sağlanması amacı ile akıllı kart önemli bir işlev yürütmektedir. Bütün sanal dünya kullanıcıları PC’leri üzerindeki akıllı kart okuyucusu ile kimliklerini genel ağlar üzerinde (internet, intranet, extranet) sağlamaktadırlar.

Ulaşım

Akıllı kart kullanımının en yaygın uygulaması ulaşım alanında da yaygın olan şehir içi toplu taşıma çözümlerine ilaveten elektronik ve otomatik check-in için hava uçuşunda da kullanılmaktadır.

Kimlik

Akıllı karta dayanan kimlik (ID) uygulamaları birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Nüfus

Okul kimlikleri

Sürücü belgeleri

 

Müşteri Kartları

Perakende sektöründeki akıllı kart uygulamaları gün geçtikçe artmaktadır. Müşteri bilgileri ve müşteriye özel uygulamalar için perakendeci işletme kartları akıllı kartlara dönüşmektedir. Spor kulüplerinin taraftar (fun club) kartları bu nitelikteki bir başka uygulamadır.

Proximity Kart Kullanım Alanları Nelerdir?
Proximity Kart Teknolojisi RFID Nedir?
RFID Kart Çeşitleri Nelerdir?

KALİTE SERTİFİKALARIMIZ